محل تبلیغات شما
با سلام و درود فراوان خدمت تمامی همکاران گرامی با توجه به فرصت اندک تا پایان سال و عدم تمدید مهلت ذکر شده برای ارسال صورت معاملات فصلی همکارانی که نام کاربری و رمز عبور ( برای ادامه ثبت نام کد اقتصادی ) دریافت کرده اند می توانند به صورت آنلاین با استفاده از این نام کاربری و رمز عبور اقدام به تکمیل و ارسال صورت معاملات فصلی خود نمایند ولی اگر به هر دلیلی این نام کاربری و رمز عبور را در اختیار ندارید می توانید از طریق آفلاین اقدام به تکمیل و ارسال صورت معاملات خود نمایید. که در زیر آموزش تکمیل صورت معاملات به صورت آفلاین تقدیم می گردد.

برای تکمیل و ارسال صورت معاملات فصلی به صورت آفلاین ابتدا به سایت سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی http://www.tax.gov.ir/Entrance/ مراجعه نموده و در سمت راست روی لینک صورت معاملات فصلی کلیک نمایید و وارد صفحه مربوطه شوید و در پایین صفحه روی لینک " دریافت نرم افزار غیربرخط " کلیک نمایید و نرم افزار را دنلود نمایید.

فایل نرم افزار به صورت فشرده می باشد پس از باز کردن پوشه مربوطه روی فایل اجرایی کلیک نموده و نرم افزار را نصب نمایید. پس از نصب نرم افزار در پوشه نرم افزار دنلود شده روی فایل اکسس TTMS.mdb راست کلیک نموده و فایل Extract to the specified folder را انتخاب نمایید و آنرا در مسیر دلخواه در یکی از درایوهای خود ذخیره نمایید. سپس به پوشه مورد نظر رفته و روی فایل اکسس راست کلیک و گزینه کپی را انتخاب نمایید و قبل از Paste کردن باز هم روی فایل مورد نظر راست کلیک نموده و گزینه Rename را انتخاب نمایید و نام فایل مورد نظر را تغییر دهید به عنوان مثال TTMS 1-Bahar 91 ( بهتر است نام فصول را قید نمایید تا هنگام انتخاب فایل اکسس هنگام تکمیل به راحتی بتوانید فصل مورد نظر را انتخاب نمایید) و شش بار فایل مورد نظر را Paste نموده و نام آنرا برای فصل و سال مورد نظر تغییر دهید.

حال روی کات برنامه در دسکتاپ کلیک نموده و برنامه را اجرا نمایید . با باز شدن برنامه  تصویر زیر را مشاهده می نمایید از شما می خواهد فایل اکسس مورد نظر را انتخاب نمایید.

برای انتخاب فایل اکسس روی گزینه " انتخاب فایل اکسس " در گوشه بالای سمت راست کلیک نموده و به مسیر فایلهای اکسس که قبلا با نام فصول ذخیره نموده اید رفته و فایل اکسس فصل و سال مورد نظر را انتخاب نمایید.

پس از انتخاب فایل اکسس مورد نظر روی " ورود اطلاعات فروش " در بالای برنامه کلیک نمایید.

در کارد باز شدهتیك گزینه معاملات کمتر از 10% مبلغ حد نصاب برای ثبت مجموع فاکتورهایی با مبلغ هر فاکتور کمتر از ۸۸۰۰۰۰۰ ریال از این گزینه استفاده شود» را بزنید و در قسمت مبلغ خالص ( تجمیعی)» جمع كل حق التحریر سه ماهه مورد نظر و در قسمت مالیات ارزش افزوده ( تجمیعی )» مالیات واریزی و در قسمت عوارض ارزش افزوده ( تجمیعی)»  مبلغ عوارض واریزی را قید نمایید ( منظور از مالیات و عوارض همان مالیات و عوارض درصد ارزش افزوده می باشد.) که این مبالغ را می توانید از روی فرم های اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده که در پایان هر فصل ارسال نموده اید تکمیل نمایید. اگر پرینت این اظهار نامه ها را در اختیار ندارید می توانید با مراجعه به لینک  http://www.evat.ir/vatlogin/frmtaxreturnview.aspx به سوابق اظهارنامه های مالیات بر ارزش افزوده خود دسترسی یابید.) (نكته: در صورتی كه سندی ثبت شده باشد كه حق التحریر آن بیش از مبلغ ۸۸۰۰۰۰۰ ریال باشد بایستی اطلاعات مرتبط به آن سند را مجزا ارسال نمود)

  پس از ورود اطلاعات خواسته شده روی گزینه ثبت کلیک نمایید تا اطلاعات ثبت گردد.سپس روی گزینه انصراف در کادر جدید باز شده کلیک نمایید و به تب " عملیات " در سربرگ نرم افزار رفته و روی گزینه " ارسال اطلاعات فروش " کلیک نمایید

 در کادر باز شده فصل مورد نظر را انتخاب و سال مورد نظر را نیز دستی وارد نمایید و روی گزینه " تایید و ادامه " کلیک نمایید.

در صفحه باز شده روی گزینه " بررسی داده ها " کلیک نمایید. 

و مشاهده می کنید که پیام زیر ظاهر می گردد.

آنرا تایید نمایید. تا اطلاعات کلی برای ارسال در  بالای صفحه ظاهر گردد. ارقام آنرا چک نموده و از صحت ان اطمینان حاصل نمایید.

حال روی گزینه " ارسال اطلاعات / تحویل سی دی به سازمان " کلیک نمایید. ( چون ارسال اطلاعات برای کسانی است که نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت نکرده اند) روی گزینه " نام کاربری ندارم " کلیک نمایید.

مشاهده می کنید که پیام زیر ظاهر می گردد.

 حال به قسمت خواسته شده مراجعه نمایید.( روی گزینه های انصراف کلیک نموده و از این قسمت خارج شوید و به صفحه اصلی نرم افزار برگردید) و در تب " انتخاب فایل " روی گزینه " مشخصات و صحت سنجی " کیلک نمایید. و در این قسمت گزینه " فروش " را انتخاب نمایید.

 در کادر باز شده اطلاعات خواسته شده را تکیمل نمایید

 

( اطلاعات توسط سردفتر تکمیل شود و بند " ب " انتخاب گردد) سپس روی ثبت اطلاعات کلیک گردد.تا پیام زیر را مشاهده کنید.

 پس از ثبت اطلاعات گزینه " چاپ صفحه " فعال می شود. دو نسخه از ان پرینت گرفته یکی برای دارایی و یکی برای بایگانی دفترخانه ، و فایل اکسس فصل و سال تنظیم شده را بایستی روی یک سی دی رایت نمایید( برای هر فصل یک پرینت و یک عدد سی دی حاوی فایل اکسس تهیه نمایید). به همین ترتیب برای سایر فصول و سالهای خواسته شده عمل نمایید. در نهایت بایستی هفت عدد سی دی و هفت برگ کاعذ پرینتی که به امضا سردفتر رسیده تهیه نموده و تحویل اداره دارایی خود نمایید.

نکته مهم: با توجه به اینکه در فایل اکسس تهیه شده کد استان و شهرستان به طور پیش فرض برای تهران دخیره می شود لازم است که این کدها به طور دستی ویرایش شود.

برای این کار بایستی کد استان و شهرستان خود را از فایل اکسلی که هنگام نصب نرم افزار به دسکتاپ شما افزوده شده یافته و در فایل اکسس به جای کد استان و شهرستان تهران قرار دهید.

برای این کار فایل اکسل را باز کرده و می تواند با زدن کلیدهای  Ctrl+F در کار باز شده نام شهر خود را وارد کرده و روی جستجو کلیک نمایید و با یافتن شهر و استان خود کدهای انرا یادداشت نموده و در فایل اکسس خود آنرا ویرایش نمایید.

برای ویرایش این کدها بایستی دو بار روی فایل اکسس مورد نظر کلیک کرده و با باز شدن فایل اکسس در سمت چپ روی گزینه Foroush_Detail کلیک کرده

 و در کادر باز شده با استفاده از نوار غلتان به سمت راست بروید و روی اعداد " کد استان " و " شهر خریدار " که به ترتیب اعداد ۱۰ و ۱۰۰۱۰۰۰ می باشد

کلیک نموده و اعداد مورد نظر استان و شهر خود را وارد نموده و روی گزینه save در بالا کلیک نموده و تغییرات را ذخیره نمایید. سپس فایل اکسس مورد نظر را روی سی دی رایت نموده و تحویل اداره دارایی مربوطه نمایید.

البته توصیه می کنم همکارانی که نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت نموده اند از طریق آنلاین کارهای خود را انجام دهند چون از طریق آنلاین راحت تر و کم دردسر تر است و نیازی به پرینت و تهیه سی دی و تحویل به دارایی محل نیست. البته امیدوارم که دفاتر با رایزنی کانون محترم از شمول این ماده خارج شوند و یا تصمیماتی اتخاذ شود که در آینده با هماهنگی با اداره ثبت این اطلاعات از اداره ثبت دریافت شود . هر چند که این اطلاعات موازی کاری با اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده و همچنین دفتر درآمد و هزینه است. نویسنده: مهدی لندرانی

دلیل بو و رنگ نامطبوع برخی مرغ ها چیست؟

آشنایی با عارف بزرگ ابراهیم ادهم (ره)

21 بازی که باید پاییز امسال تجربه کنی

نمایید ,روی ,فایل ,کلیک ,گزینه ,نموده ,مورد نظر ,فایل اکسس ,نموده و ,روی گزینه ,کلیک نمایید ,تحویل اداره دارایی ,گزینه ارسال اطلاعات ,ارزش افزوده تجمیعی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
Reba's page doctchrispoca اسکله اینترنتی لنگرسل | خرید اینترنتی ارزان jaazefconsva صبح زاهدی Ann's site فیلم لایــن تــم بیداری مهدوی Eric's life